zalOOkaj do nas!

Galeria Mallwowa
ul. Malwowa 162
t: +48 531 336 907
salon@rospara.pl

Galeria Młyńska
ul. Młyńska 5, Oborniki
t: +48 531 648 289
mlynska@optykwielkopolski.pl

Optyk Wielkopolski
ul. Lipowa 6/1, Oborniki
t: +48 792 111 940
salon@optykwielkopolski.pl

Szukaj

Badanie

Jak dobry masz wzrok?

Jeśli zauważysz problemy z prawidłowym widzeniem z bliska lub z daleka, prawdopodobnie posiadasz wadę wzroku. Warto zatem udać się na badanie wzroku w Poznaniu. Jeśli jesteś krótkowidzem, bez okularów widzisz dobrze obiekty znajdujące się w pobliżu, ale wszystko, co znajduje się dalej odbierasz jako rozmazane i niewyraźne. Najczęstszą przyczyną jest wydłużenie gałki ocznej (miopia osiowa), w wyniku czego obraz tworzony jest przed siatkówką i dlatego jest niewyraźny. Przyczyną dalekowzroczności jest w większości przypadków zbyt krótka gałka oczna (hiperopia osiowa). Obraz tworzy się za siatkówką i dlatego jest niewyraźny. Widzenie z dala jest zazwyczaj przez jakiś czas kompensowane, ale z bliska obraz jest niewyraźny. Niezależnie od tego, czy cierpisz na krótkowzroczność czy dalekowzroczność, w każdym z tych przypadków należy udać się do profesjonalnego salonu optycznego. Doświadczony optometrysta w Poznaniu przeprowadzi komputerowe badanie wzroku, a także sprawdzi jakość widzenia obuocznego do dali i bliży. Rospara to renomowany optyk Poznań, gdzie wykonasz tego typu badanie narządu wzroku, a także dobierzesz pasujące okulary lub soczewki kontaktowe.

Badanie

Starczowzroczność

Gdy twoje ramiona są „za krótkie”, aby czytać: starczowzroczność to powszechne zaburzenie wzroku. Z wiekiem zdolność widzenia z bliska pogarsza się, co objawia się koniecznością trzymania czytanych pism i książek w odległości wyprostowanej ręki. Odpowiada za to proces starzenia się oczu i spadek naturalnej elastyczności soczewki oka, który się z nim łączy. Jeśli zauważysz u siebie tego typu symptomy, zapisz się na badanie oprometryczne Poznań – dzięki temu w krótkim czasie uda się określić wielkość wady oraz przepisać odpowiedni rodzaj szkieł korekcyjnych. Okulary progresywne kompensują zaburzenia widzenia związane z wiekiem i pozwalają widzieć płynnie i wyraźnie w pełnym zakresie odległości. Najwięcej korzyści w pracy zyskasz dzięki specjalnym okularom do pracy przy komputerze.


Badanie

Delikatny astygmatyzm jest powszechny

Około 70% użytkowników okularów ma astygmatyzm. Oznacza to, że mają oni zakrzywioną rogówkę. Z powodu różnych odkształceń rogówki, dochodzi do zakłóceń odbicia światła, co między innymi daje wrażenie, że okrągłe źródła światła są owalne. Stanowi to również wyjaśnienie terminu „astygmatyzm”. Wady wynikające z zakrzywienia rogówki koryguje się za pomocą soczewek torycznych. W Rospara Optyk zajmujemy się badaniem wzroku pod kątem doboru okularów korekcyjnych i soczewek kontaktowych. Badanie wykonują dyplomowani optometryści. Oferujemy również badanie wzroku dla dzieci w wieku od lat pięciu przeprowadzane przez dyplomowaną ortoptystkę, terapeutę widzenia. Niezależnie od tego, ile masz lat, warto regularnie, średnio raz do roku, wykonywać badanie wzroku. Skórzewo to miejsce, gdzie znajduje się nasz salon Rospara Optyk – to tutaj dokładnie zbadamy Twój wzrok, by zadbać o Ciebie i Twoje oczy.


Badanie wzroku Poznań

Wpisując w wyszukiwarkę frazę “badanie wzroku Poznań” chcesz dowiedzieć się, jak ono wygląda i jaka jest jego cena? Zamiast szukać informacji w internecie, wystarczy, że umówisz się na wizytę w dogodnym dla siebie terminie, a nasz specjalista zajmie się kompleksowym badaniem Twojego wzroku.

Badanie wzroku w salonie optycznym Rospara Optyk jest przeprowadzane z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu, jakim jest skaner DNEye firmy Rodenstock. Dzięki temu nasi wykwalifikowani optometryści są w stanie przeprowadzić profesjonalne badanie wzroku oraz określić rodzaj wady. Całe badanie optometryczne przebiega w miłej atmosferze oraz jest zupełnie bezbolesne. 

Chętnie zbadamy wzrok całej Twojej rodziny. Oprócz badania dorosłych, przeprowadzamy także badanie wzroku dzieci od piątego roku życia. Nasza optoptystka i terapeutka widzenia ma świetne podejście do dzieci – Twoja pociecha na pewno będzie czuła się bezpiecznie i komfortowo. Przeprowadzimy profesjonalne badanie optometryczne, a jeśli w trakcie wizyty okaże się, że u Ciebie lub Twojego dziecka występują symptomy świadczące o możliwych chorobach układu wzrokowego, skierujemy na badanie okulistyczne. Właśnie dlatego regularne badanie wzroku jest tak ważne – pozwala wykryć nawet bezobjawowe zmiany w oku i szybko zareagować.

Cena badania zależy od kilku czynników. Jej podstawowy koszt to około 120 zł. Jednak jeśli podczas badania zdecydujesz się również na zakup okularów w naszym salonie, koszt wizyty będzie zdecydowanie bardziej korzystny.

W salonie Rospara Optyk nie tylko zbadamy Twój wzrok, ale również doradzimy w wyborze odpowiednich oprawek okularowych. Oferujemy mnóstwo modeli okularów – od klasycznych, po nieco bardziej wyszukane fasony. Znajdziesz tu projekty światowych marek, takich jak Fendi, Emporio Armani, Dior, Tommy Hilfiger i wiele innych! Jesteśmy pewni, że wśród nich znajdziesz swoje wymarzone okulary korekcyjne i okulary przeciwsłoneczne Poznań, które będą pasować do Twojego stylu i oddawać Twój charakter.