zalOOkaj do nas!

Galeria Mallwowa
ul. Malwowa 162
t: +48 531 336 907
salon@rospara.pl

Galeria Młyńska
ul. Młyńska 5, Oborniki
t: +48 531 648 289
mlynska@optykwielkopolski.pl

Optyk Wielkopolski
ul. Lipowa 6/1, Oborniki
t: +48 792 111 940
salon@optykwielkopolski.pl

Szukaj

Rospara Optyk

Jak dobrać okulary, by idealnie pasowały?

Zastanawiasz się jak dobrać okulary, aby nie tylko spełniały swoją funkcję, ale i pasowały do Twojej urody? Na jakie cechy i parametry oprawek powinniśmy zwracać uwagę podczas wizyty w salonie? W dzisiejszych czasach coraz więcej osób nosi okulary. Praca i czas wolny spędzane przed ekranami komputerów, telefonów sprawiają, że coraz więcej osób wymaga korekcji wad wzroku. Jednak okulary mogą być cennym uzupełnieniem naszej stylizacji. Podpowiadamy, jak dobrać okulary do kształtu twarzy, aby podkreśliły oprawę oczu.

Okulary – jak dobrać i na co zwrócić uwagę?

Dobierając okulary, w pierwszej kolejności należy udać się na badanie. Warto wybrać nowoczesny salon, jak Rospara. Jest to optyk w Poznaniu, który cieszy się dobrą opinią wśród wielu Klientów. Dlaczego należy regularnie sprawdzać wzrok? Niektóre wady uniemożliwiają lub narzucają wybór konkretnych szkieł, co może mieć wpływ na to, które oprawki będą do nich pasować. Chcesz wykonać badanie wzroku w Poznaniu? Kontrola w gabinecie pozwoli sprawdzić, czy jesteś krótko, czy dalekowidzem, ile dioptrii powinny mieć Twoje okulary i czy nie rozwija się u Ciebie jakaś choroba.

Jak dobrać oprawki?

Pierwszą decyzją dotyczącą tego, jak dopasować okulary do naszej twarzy, ale i stylu życia, jest to, z jakiego materiału powinny być wykonane. Aktywne osoby czy też te, które często noszą okulary mogą docenić metalowe oprawki, te wykonane z tytanu, natomiast jeśli zakładamy je tylko od czasu do czasu, wystarczyć mogą oprawki z tworzywa sztucznego. Różnica, poza wytrzymałością, związana jest z wagą okularów. Jeśli nie lubisz czuć, że masz je na twarzy, plastikowe oprawki będą lepszym wyborem. Łatwiej je również czyścić, choć nie każdemu odpowiada ich wygląd. Wzmocnione metalowe oprawki, grubsze lub bardzo cienkie, wpływają korzystnie na żywotność okularów.

Najmodniejsze są obecnie okulary pełne, gdzie oprawka całkowicie otacza szkło. Różnią się kształtem, grubością oprawy, ale sprawdzą się u niemal każdej osoby. Sięgając po nietypowe kształty czy kolory i wzory, można podkreślić swój oryginalny styl. Dostępne są modele bezramkowe i żyłkowe, gdzie oprawki nie ma lub obejmuje jedynie szkło od góry, a na dole utrzymuje je żyłka. Taki rodzaj oprawek odpowiedni jest dla osób, które nie chcą, aby okulary rzucały się w oczy.

Kolejna cecha, którą bierzemy pod uwagę, dotyczy kolorystyki. Ciemne kolory jak granat, brąz czy czerń uznawane są za bardziej uniwersalne, pasujące do każdego ubioru czy stylizacji. Żywe barwy: czerwień, róż czy fiolet, geometryczne i nawiązujące do zwierząt wzory dodają z kolei charakteru. Nie będą pasować do każdego ubioru, ale podkreślą nasz styl ubierania się i ulubione barwy. Do wyboru są również srebrne lub złote oprawki, które uznawane są za eleganckie i pasujące osobom w każdym wieku. Poza powyższymi parametrami warto dobór oprawek do twarzy opierać też na kształtach jednego i drugiego. Zastanawiasz się jakie okulary do owalnej twarzy będą najlepsze? Jakie okulary do trójkątnej twarzy złagodzą nieco jej rysy?

Jak dobrać kształt okularów?

Kształt oprawek pomoże złagodzić ostre linie czy optycznie wysmukli buzię. Dlatego wybierając okulary, warto przymierzyć kilka modeli i sprawdzić, w których czujemy się najlepiej. Jakie okulary do twarzy prostokątnej zadbają o odpowiednie jej proporcje? Czy kocie oprawki pasują osobie z okrągłą buzią? Kupując model oprawek dla siebie, kieruj się poniższymi zasadami:

  • twarz owalna – osoby o tym kształcie twarzy są szczęściarzami, gdyż im pasują wszystkie modele i kształty oprawek,
  • twarz okrągła – szerokość i wysokość twarzy są podobne, warto więc nosić modele wydłużające i wyszczuplające rysy, tzw. kocie oczy, okulary kwadratowe i prostokątne, pełne,
  • twarz kwadratowa – ostre rysy twarzy złagodzą okulary okrągłe, owalne, okulary typu awiator,
  • twarz prostokątna – proporcje poprawią okulary owalne z wyraźnymi krawędziami, modele z żyłką dodadzą z kolei lekkości,
  • twarz trójkątna – szerokie i wysokie czoło złagodzą okulary okrągłe, w kształcie migdała i kocie oczy, polecamy okulary bez dolnej krawędzi lub awiatory.

Jak dobrać rozmiar okularów?

Wybierając oprawki, należy zwrócić uwagę również na wysokość i szerokość szkła oraz szerokość mostka, a także długość zauszników. Sięgając po odpowiedni rozmiar, mamy większą pewność, że okulary nie będą się zsuwały z nosa, nie będą też uwierać i obejmą wystarczające pole widzenia.

Kilka wskazówek, jak dobrać okulary

Jeśli zastanawiasz się jak dobrać okulary, aby były funkcjonalne, stylowe i wygodne musisz brać pod uwagę wiele czynników: wadę wzroku, styl życia, rodzaj i grubość oprawki, materiał, z jakiego powstała, kształt twarzy i ulubioną kolorystykę. Jeśli masz obawy, czy wybierzesz dobre dla siebie rozwiązanie, odwiedź sprawdzony salon optyczny. Specjalista pomoże w dopasowaniu odpowiednich oprawek uwzględniając Twoje preferencje, kształt twarzy i aktualne trendy. Chcesz dowiedzieć się więcej o naszym asortymencie? Odwiedź strony:

Zostaw komentarz