zalOOkaj do nas!

Galeria Mallwowa
ul. Malwowa 162
t: +48 531 336 907
salon@rospara.pl

Galeria Młyńska
ul. Młyńska 5, Oborniki
t: +48 531 648 289
mlynska@optykwielkopolski.pl

Optyk Wielkopolski
ul. Lipowa 6/1, Oborniki
t: +48 792 111 940
salon@optykwielkopolski.pl

Szukaj

Rospara Optyk

Okulary przeciwsłoneczne – jakie wybrać?

Chcesz ochronić swoje oczy przed rażącym słońcem i zastanawiasz się, jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać? Dziś pomożemy Ci w podjęciu tej decyzji i podpowiemy, na co warto zwracać uwagę przy wyborze. Istotne są tu przynajmniej dwie rzeczy: rodzaj szkieł ochronnych, a także kształt oprawek, który będzie pasował do rysów twarzy. W Rospara Optyk znajdziesz dobrej jakości, modne okulary przeciwsłoneczne, które sprawdzą się zarówno latem, jak i zimą. Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne? Przeczytaj nasze wskazówki!

Jakie okulary przeciwsłoneczne będą bezpieczne dla oczu?

Na początek bezpieczeństwo. Aby okulary przeciwsłoneczne skutecznie chroniły Twój wzrok, muszą mieć odpowiedni rodzaj filtra, który zatrzymuje szkodliwe promieniowanie UV przedostające się do oczu podczas słonecznych dni. Jaki filtr w okularach przeciwsłonecznych jest bezpieczny? Taki, który wynosi minimum 400 jednostek. Gwarantuje on dobre widzenie, a także pochłania promieniowanie słoneczne.

Podczas wyboru okularów przeciwsłonecznych, warto również zwrócić uwagę na to, czy szkła mają powłokę antyrefleksyjną, która minimalizuje odbijanie światła od soczewki. Dzięki temu jakość widzenia jest lepsza. Kolejnym rodzajem jest filtr polaryzacyjny, który minimalizuje odblaski, np, od wody, a także zwiększa kontrast widzenia. Dzięki niemu oślepiające odbicia światła nie będą już dla Ciebie problemem.

Kolor szkieł w okularach przeciwsłonecznych – jakie wybrać, by odpowiadały Twoim codziennym aktywnościom? Zabarwienie szkieł to kolejny element, na który warto zwrócić uwagę. Poniżej przedstawiamy kilka wariantów kolorystycznych wraz z ich właściwościami:

  • brązowy – najlepiej zatrzymuje światło niebieskie, poprawia głębię ostrości i podnosi kontrast kolorów,
  • szary – neutralny, nie zmienia kolorów, pozwala dobrze ocenić odległość,
  • niebieski – sprawdza się przy zmiennych warunkach pogodowych,
  • żółty, pomarańczowy – poprawia kontrast widzenia po zmroku.

Wiesz już, jak ważne funkcje spełniają okulary przeciwsłoneczne. Oprócz wszystkich wyżej wymienionych elementów, warto wspomnieć również, że okulary przeciwsłoneczne również mogą być okularami korekcyjnymi. Jeśli masz wadę wzroku i chcesz mieć wielofunkcyjne okulary, które jednocześnie zapewnią Ci dobre widzenie i ochronę przed słońcem, jest to możliwe! W Rospara Optyk na prośbę Klientów wykonujemy różne okulary, dzięki czemu Twoje szkła korekcyjne mogą mieć odpowiednie filtry, polaryzację i zabarwienie. Słowem, stworzymy dla Ciebie okulary, o jakich marzysz!

Jakie okulary przeciwsłoneczne pasują do Twojego kształtu twarzy?

Pora dowiedzieć się, jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do rysów twarzy. Dobrze dobrane oprawki okularowe sprawiają, że będziesz się w nich czuć komfortowo, a to jest najważniejsze.

Wyróżniamy 5 podstawowych kształtów twarzy: okrągła, owalna, kwadratowa, trójkątna i prostokątna. Każdy z nich wymaga podkreślenia nieco innych obszarów twarzy, co można osiągnąć, dobierając do nich odpowiedni rodzaj oprawek.

Największą dowolność wyboru mają osoby z twarzą owalną. To kształt, do którego pasuje niemal każdy model okularów. Zarówno tzw. kocie oczy, jak i aviatorki czy oprawki okrągłe lub kwadratowe.

Z kolei okulary przeciwsłoneczne do okrągłej twarzy powinny mieć bardziej wyraźne rysy. Dobrze sprawdzą się tu modele kwadratowe i prostokątne, a także te z rodzaju kocich, ponieważ stanowią wyraźny kontrast dla miękkich, okrągłych rysów.

Posiadacze i posiadaczki kwadratowej twarzy powinni wybierać okulary, które złagodzą ich rysy twarzy, a więc te o zaokrąglonych krawędziach lub owalnych kształtach. Mogą być nieco większe, by wyrównać proporcje.

Twarz trójkątna jest szersza w okolicy czoła i zwęża się ku brodzie. Aby stworzyć pewną równowagę, warto postawić na okulary pilotki lub te o owalnym kształcie. Mogą mieć wyraźnie zaznaczoną dolną część oprawki, by odwracać uwagę od wydatnego czoła.

Na koniec twarz prostokątna lub pociągła. Jest wyraźnie dłuższa niż inne typy, dlatego warto zainteresować się modelami oversize, które optycznie skrócą twarz. Sprawdzą się tu również kwadratowe i prostokątne oprawy.

Jak widzisz, decyzja na temat tego, jakie okulary przeciwsłoneczne damskie i męskie wybrać, nie należy do najłatwiejszych. Warto mieć na uwadze zarówno ich jakość, jak i kształt oprawy. Jeśli nie wiesz, jaki model będzie najlepiej pasował do Twojej twarzy, warto zapytać o poradę specjalistów. Salon Rospara to renomowany optyk w Poznaniu, gdzie pracują wykwalifikowani optometryści, którzy z przyjemnością pomogą Ci w wyborze najlepszych okularów przeciwsłonecznych. Pamiętaj jednak, że ostateczna decyzja zawsze należy do Ciebie, bowiem to Ty masz się czuć dobrze w swoich nowych okularach. Gustów jest tyle, ile osób na świecie, dlatego zawsze podążaj za swoim!

Gdzie kupić dobre okulary przeciwsłoneczne? W Rospara Optyk!

Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić okulary przeciwsłoneczne, rozwiewamy wszelkie wątpliwości. Zamiast wybierać je w pośpiechu w przypadkowym miejscu, przyjdź do salonu optycznego Rospara, gdzie wspólnie wybierzemy okulary przeciwsłoneczne, które będą spełniać wszystkie Twoje oczekiwania. Oferujemy fachową pomoc w doborze szkieł jak i opraw okularowych od znanych i cenionych marek. Oprócz tego, na miejscu wykonamy również profesjonalne badanie wzroku i w razie potrzeby dobierzemy okulary korekcyjne. Zapraszamy do naszego salonu w pobliżu Poznania – gwarantujemy profesjonalne podejście i miłą atmosferę.

Zostaw komentarz